Steaua a învins Metalul Buzău cu 5-0, în ultima etapă a sezonului regulat din Liga a 3-a. Ca atare, "militarii" au încheiat pe primul loc Seria a 4-a, cu 48 de puncte în 18 meciuri, fără să cunoască gustul înfrângerii.
Deși a pierdut în ultima rundă cu 4-0 pe terenul celor de la Progresul Spartac, echipa secundă a FCSB-ului s-a clasat pe locul 2 în serie, astfel că va juca și ea în prima fază a barajului pentru promovarea în liga secundă.

Steaua-FCSB 2, posibil duel în finala barajului pentru promovare

Cupa Mondială FIFA
Sergio Busquets îl contrazice pe Joan Laporta: "Meritul este al întregii echipe națională"
Formatul aplicat de FRF pentru acest sezon în liga a 3-a face ca Steaua și FCSB 2 să poată fi adversare în finala barajului de promovare. Cele 2 echipe vor juca cu echipele clasate pe locurile 1 și 2 din Seria a 3-a, Mostiștea Ulmu și CS Afumați, iar dacă vor câștiga contra acestora se vor duela pentru un loc în liga secundă.
Primul baraj pentru promovarea în Liga 2 se va disputa tur-retur, pe 8 și 15 mai, între primele două clasate din seria a 3-a și seria a 4-a:
  • Locul 1 din Seria 3 (CS Afumați) - Locul 2 din Seria 4 (FCSB 2)
  • Locul 1 din Serie 4 (Steaua) - Locul 2 din Seria 3 (Mostiștea Ulmu)
Meciurile decisive pentru promovarea în Liga a 2-a vor avea loc pe 22 mai (turul) și 29 mai (returul).
Barcelona îl urmărește de peste un an pe fotbalistul care se crede "mai bun decât Neymar"