Moussa Dembele a deschis scorul, în minutul 19, pentru Lyon, după ce a rămas singur cu portarul Leon, pe care l-a învins. Pentru 2-0, a marcat Houssem Aouar, în minutul 55, dintr-o pasă trimisă de Kenny Tete. Samuel Grandsir a redus din diferența de pe tabela de marcaj, în minutul 85, învingându-l pe Ciprian Tătărușanu. Golul final al partidei a fost înscris, în minutul 90+1, de Jean Lucas.
Echipele utilizate:
Mircea Lucescu și-a prelungit contractul cu Dinamo Kiev până în 2024!
ACUM 21 MINUTE
Olympique Lyon: Tătărușanu – Tete, Andersen, Denayer, Cornet – Mendes, Tousart (Jean Lucas 56) – Traore, Terrier (Caqueret 81), Aouar (Cherki 70)– Dembele
Brest: Leon – Perraud, Bain, Chardonnet, Belaud – Magnetti, Mbock – Grandsir, Autret (Mayi 79), Faussurier (N’Goma 57)- Mendy (Charbonier 68)
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, din cauza refuzului Telekom de a continua parteneriatul cu noi. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Cifrele rușinii pentru Tottenham! Nu atacă, nu se apără și nici măcar nu aleargă
Dinamo are antrenor! Iuliu Mureșan a făcut aunțul: "Va conduce echipa! Doar el a rămas pe listă!"