Cu o echipă foarte tânără trimisă în teren, Jurgen Klopp a reușit să-l învingă pe Carlo Ancelotti, la finalul unui meci dominat copios de "cormorani", în special în repriza secundă. Golul calificării a fost înscris de Curtis Jones, un mijlocaș de numai 19 ani.
Puștiul născut în Liverpool a expediat un șut minunat în vinclu, fără șanse pentru goalkeeper-ul Pickford. A fost primul gol reușit de tânărul jucător pentru echipa mare a lui Liverpool.

Gol impresionant înscris de tânărul Curtis Jones în meciul cu Everton, din Cupa Angliei

Un jucător important de la Real Madrid amenință că pleacă de la club! Ce echipe sunt pe urmele lui
ACUM 13 ORE

Minamino, debut la Liverpool

Adus la finalul anului de la Salzburg, Takumi Minamino a bifat prima apariție pentru liderul din Premier League. Atacantul japonez a început ca titular confruntarea din Cupa Angliei, dar n-a avut mari realizări și a fost înlocuit în minutul 70.
A fost a doua victorie a lui Liverpool în fața rivalei din oraș, Everton, într-un interval de 30 de zile. Ultima întâlnire dintre cele două formații a avut loc pe 4 decembrie, în campionat, unde trupa de pe Anfield s-a impus categoric, scor 5-2.
Liverpool este în continuare lider în Premier League, cu 13 puncte deasupra urmăritoarei Leicester. Următorul meci al "cormoranilor" va fi în Premier League, pe terenul lui Tottenham (11 ianuarie).

• Liverpool - Everton 1-0
  • Gillingham - West Ham (azi, ora 20:16)
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, din cauza refuzului Telekom de a continua parteneriatul cu noi. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
OFICIAL - James Rodriguez, adio Everton! Transfer total neașteptat pentru fostul star al lui Real
ACUM 16 ORE
Liverpool are viitorul asigurat! Un puști de 16 ani, integralist pentru "cormorani" în Cupa Ligii