Într-un meci reprogramat din cauza terenului nepracticabil, cei de la Tranmere Rovers au profitat de faptul că Watford a jucat cu rezervele și a jucat mai bine pe un teren plin de nisip pentru ca apoi să câștige partida în prelungiri.
Rezerva Paul Mullin, care a intrat pe teren și a înscris apoi din penalty pe Vicarage Road pentru a completa astfel revenirea senzațională a echipei sale de la 0-3, a înscris și acum golul decisiv, în minutul 14 al prelungirilor.
The Emirates FA Cup
Lucian Sânmărtean a ales cel mai bun jucător din weekendul fotbalistic din Anglia
22/03/2021 LA 07:56
Watford a reușit să egaleze în timpul regulamentar prin Kaylen Hinds după ce Tranmere deschisese scorul în prima repriză prin Emmanuel Monthe. Singurul element pozitiv pentru echipa lui Nigel Pearson este că nu va fi nevoită să joace al patrulea meci în nouă zile sâmbătă și se va putea concentra pe evitarea retrogradării.
Tranmere, de cealaltă parte, trebuie să se mobilizeze pentru weekend când vor găzdui Manchester United, echipă care a cucerit Cupa Angliei de 12 ori.
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia. Rămânem deschiși negocierilor fair play cu Telekom, purtate cu bună credință.
Tuchel, după victoria lui Chelsea cu Barnsley: ”Nu am avut curaj și ritm de joc!”
12/02/2021 LA 06:36