Caoimhim Kelleher, în vârstă de 20 de ani, a apărat penalty-ul lui Dani Ceballos pentru a asigura victoria cormoranilor la la penalty-uri cu 5-4. Foarfeca lui Origi din minutul 94 a adus egalarea pentru Liverpool după ce echipa lui Klopp mai egalase deja de două ori. Au fost înscrise cinci goluri în fiecare repriză, printre care și un penalty și un autogol.
Jucătorii lui Liverpool au celebrat cu patos victoria după ce adolescentul Curtis Jones a transformat fără probleme ultimul penalty. Arsenal a fost la câteva minute distanță de victorie după ce Joe Willock a marcat printr-un șut imparabil de la distanță să îi aducă pe tunari în avantaj cu 5-4. Apoi însă inevitabilul a sosit prin golul egalizator al lui Divock Origi.
Serie A
Cannavaro și-a reziliat contractul în China și a dezvăluit ce club din Serie A visează să antreneze
Liverpool a condus o singură dată în meci – după cinci minute în urma autogolului lui Shkodran Mustafi.
Solskjaer, încolțit de probleme! Norvegianul a confirmat că Maguire va lipsi o perioadă importantă