Dennis Man a oferit declarația serii când a fost întrebat despre viitoare întâlnire cu Erling Haaland, starul naționalei Norvegiei.
România se va duela cu reprezentativa nordică duminică seară, în penultima rundă din Liga Națiunilor. În partida tur, de la Oslo, Haaland a marcat un hattrick în poarta lui Tătărușanu, dovedind încă o dată că este unul dintre cei mai buni atacanți din lume, la ora actuală.
Titular în meciul din această seară cu Belarus, Dennis Man a oferit un răspuns comic când a fost întrebat dacă îi este frică de confruntarea directă cu Haaland:
Ligue 1
Thierry Henry a comentat refuzul lui Messi de a da mâna cu Pochettino! De ce nu e surprins francezul
ACUM 4 MINUTE
"Văd că își face freza și e frumos, n-are de ce să-mi fie frică (râde). Glumesc! Evident, este un jucător foarte bun care reușește să înscrie aproape la fiecare meci și îl apreciez foarte mult.", a declarat Man, pentru Pro X.
Dennis Man a bifat în această seară a 5-a apariție la naționala României. Atacantul FCSB-ului a început ca titular duelul cu Belarus în linia ofensivă a "tricolorilor", alături de George Pușcaș și Florin Tănase, colegul său de la echipa de club.

România s-a impus împotriva Belarusului, într-un meci cu 8 goluri

Naționala României a deschis scorul în minutul 11, când Bogdan Mitrea a reluat cu capul în plasă centrarea expediată de Răzvan Marin. A fost primul gol înscris de Mitrea pentru "tricolori", la vârsta de 33 de ani.
Pușcaș a fost faultat în careu de Naumov peste 7 minute, iar Răzvan Marin a transformat fără emoții lovitura de la 11 metri. Nedelcearu a înscris, la rândul său, primul său gol la națională în minutul 31, când a fost lăsat în poziție ideală de devierea lui Mogoș. Fundașul a reluat în plasă din 6 metri.
Pușcaș a stabilit scorul pauzei, 4-0, în minutul 44, ajungând la golul cu numărul 8 pentru naționala României. Nedelcearu a bifat "dubla" în minutul 55, după ce portarul bielorușilor a deviat imprecis mingea șutată de Florin Tănase.
La scorul de 5-0 pentru "tricolori", Mirel Rădoi a efectuat 3 schimbări, iar jocul României s-a destabilizat ușor. Oaspeții au apelat și ei la 3 modificări, reușind apoi să înscrie de 3 ori, prin Kendysh (min. 63), Bakhar (min. 80) și Klimovich (min. 90+2). La scorul de 5-2, în minutul 83, David Lazar a apărat un penalty executat de Yablonski.
S-a încheiat 5-3 pentru România, care acum se pregătește pentru meciurile cu Norvegia și Irlanda de Nord, din Liga Națiunilor.
Steaua, un nou pas greșit în Liga a 2-a! "Militarii", egal acasă cu Șelimbăr! Concluziile lui Oprița