Toate meciurile jucate azi în Liga 2 s-au încheiat 1-1. Rezultatele etapei 17 și clasamentul

Publicat 17/11/2019 la 18:39 GMT+2

Toate meciurile jucate astăzi în Liga 2 s-au încheiat cu același scor (1-1), lucru care strânge și mai mult lupta pentru promovare.

U Cluj

Turris T. Măgurele și U Cluj s-au întâlnit în ultimul meci al etapei 17, în urma căreia UTA continuă să fie lider. Turris a deschis scorul repede, după numai două minute. Adrian Voicu a prins un șut deviat de la 25 de metri, care l-a păcălit pe protarul Dur-Bozoancă. Gavra a reușit golul egalizator pentru echipa pregătită de Adrian Falub, chiar înainte de pauză. Atacantul lui U a înscris cu boltă peste portar, după o lovitură de cap.
În urma remizei de la Măgurele, U Cluj se află pe locul 11 în Liga 2, la șapte puncte depărtare de podium, în timp ce Turris rămâne pe poziția a 4-a.