Norwich 2-2 Tottenham

Căzută pe ultimul loc în clasament după victoria lui Watford cu 3-0 în fața celor de la Aston Villa, Norwich a început în forță partida cu Tottenham și a deschis scorul rapid prin Vrancic după o eroare importantă a lui Foyth. Până la pauză, tot Norwich a fost mai periculoasă, Pukki reușind să înscrie pentru 2-0 însă golul a fost anulat de VAR pentru un offside milimetric.
După pauză, Tottenham s-a aruncat în atac și a egalat după o lovitură liberă superbă a lui Eriksen. Pe contraatac, Pukki a apărut în fața porții dar a fost blocat de Alderweireld, însă belgianul a trimis în Aurier și mingea a sărit în poartă!
Premier League 2021/22: Norwich City | Al 10-lea sezon din istoria clubului în prima ligă a Angliei
10/08/2021 LA 14:18
Scorul final a fost stabilit de Harry Kane după un penalty obținut tot de el. Atacantul lui Tottenham a ajuns la 136 de goluri în 200 de partide în Premier League!

Norwich - Tottenham rezumatul partidei

• Norwich: Krul - Aarons, Zimmerman, Hanley, Lewis - Tettey, Vrancic - Buendia, Stiepermann, Hernandez - Pukki
  • Tottenham: Gazzaniga - Foyth, Alderweireld, Vertonghen - N'Dombele - Aurier, Lo Celso, Eriksen, Sessegnon - Kane, Alli

West Ham 1-2 Leicester

Aflată pe locul 2 în clasament, Leicester a venit la Londra după 2 înfrângeri grele cu Manchester City și Liverpool iar Brendan Rodgers a schimbat mulți dintre titular pentru partida cu West Ham. Golgheterul Jamie Vardy nu s-a nici măcar în lot deoarece nevasta lui a născut astăzi.
Cu toate astea, Leicester a fost echipa mai periculoasă și a obținut un penalty prin Iheanacho, însă tot acesta a ratat. Atacantul de 23 de ani și-a luat revanșa mai târziu când a marcat cu capul din fața porții și a ajuns la 3 goluri și 2 assist-uri în 180 de minute disputate în Premier League în acest sezon!
West Ham a egalat prin Fornals după centrarea pe jos a lui Anderson, însă scorul final a fost stabilit de Gray, scăpat singur pe contraatac.

West Ham - Leicester rezumat

• West Ham: Fabianski - Fredericks, Masuaku, Diop, Balbuena - Rice, Sanchez - Fornals, Lanzini, Anderson - Haller
  • Man City: Schmeichel - Justin, Morgan, Evans, Fuchs - Gray, Choudhury, Mendy, Albrighton - Perez, Iheanacho
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, din cauza refuzului Telekom de a continua parteneriatul cu noi. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Premier League 2021/22: Tottenham | Echipa lui Espirito Santo speră să revină în Big 4
25/07/2021 LA 13:34
Campionatul European UEFA
Euro 2020 LIVEBLOG: Spania și Italia sunt primele echipe calificate în semifinale
02/07/2021 LA 10:25