Gaziantep s-a impus pe terenul celor de la Kasimpasa cu 4-0 și a urcat pe poziția a 4-a în clasament, la numai 3 puncte distanță de liderul Alanyaspor, formație cu care va da piept peste doar 4 zile, pe 27 decembrie. Alexandru Maxim a marcat ambele goluri din prima repriză ale celor de la Gaziantep, formație antrenată de Marius Șumudică, pe terenul lui Kasimpasa, într-un meci contând pentru etapa a 14-a din Superliga Turcă.
Alex Maxim a deschis scorul din penalty în minutul 9, tot el făcând și dubla în minutul 25 al partidei, stabilind scorul primei reprize. În cea de-a doua parte au mai înscris Jefferson și Demir în minutul 57, respectiv 79. Gaziantep ocupă acum locul 4 în clasament, la două puncte distanță de Fenerbahce, care însă are un meci în plus față de echipa lui Șumudică.
La finalul partidei, turcii au postat pe contul de Twitter o fotografie cu Sumudica, alături de descrierea: "Marius Sumudica! #King"
"Mă voi întoarce cât de curând!" Unde vrea să antreneze Marius Șumudică după despărțirea de CFR Cluj
24/09/2021 LA 20:38
UEFA Europa Conference League
"Rămâneți muți dacă vă spun ce s-a întâmplat la CFR!" Replica lui Șumudică după atacul lui Petrescu
17/09/2021 LA 04:20
Dan Petrescu, nemulțumit de lotul CFR-ului! Ce a declarat înainte de reluarea Ligii 1
06/09/2021 LA 19:36