Echipa pregătită de Marius Șumudică, Yeni Malatyaspor, a fost învinsă astăzi, în deplasare, cu scorul de 2-0, de Fenerbahce, într-un meci contând pentru a 19-a etapă a Super Lig. Antrenorul român a ajuns, astfel, la 9 meciuri fără victorie în campionatul Turciei.
Pentru gazde au marcat Novak, în minutul 10, și Pelkas, în minutul 73, echipa lui Zeki Gole dominând pe tot parcursul duelului, atât ca posesie a mingii, cât și ca număr de ocazii de gol sau șuturi și atacuri.
În urma acestei înfrângeri, a 12-a din acest sezon de Super Lig, echipa lui Șumudică este ultima în clasamentul din campionatul Turciei, având doar 15 puncte. Yeni Malatyaspor are cea mai slabă apărare, încasând 34 de goluri în 19 meciuri, dar și cel mai slab atac, având doar 16 reușite.
Turkish Süper Lig
Marius Șumudică, OUT de la Yeni Malatyaspor! Decizia turcilor după eșecul cu Goztepe
14/01/2022 LA 20:47
De când a preluat echipa, la jumătatea lunii octombrie, Marius Șumudică are doar 5 rezultate pozitive, respectiv două victorii, cu Adana Demirspor (0-2) și Altay (2-1), și trei remize, în compania celor de la Galatasaray (0-0), Konyaspor (0-0) și Kayserispor (2-2).
Ultimul meci din acest an al celor de la Yeni Malatyaspor este programat pe 30 decembrie, de la ora 12:00, în compania celor de Bandirmaspor, contând pentru 16-imile Cupei Turciei.
Două variante de lux pentru Budescu după despărțirea de FCSB: Dan Petrescu și Șumudică
03/01/2022 LA 06:00
Informații de ultimă oră despre ce se întâmplă cu Alibec după ce a fost exclus din lotul CFR-ului
01/12/2021 LA 15:24