Turris - Ripensia Timișoara 3-3 | Fostul lider din Liga 2, fără victorie în ultimele 5 meciuri

Publicat 08/11/2019 la 20:48 GMT+2

Turris și Ripensia au deschis etapa 16 din Liga 2 cu un meci spectaculos, încheiat la egalitate (3-3).

Voicu a deschis scorul la Măgurele pentru gazde în minutul 22, apoi Haită a dublat avantajul după numai 12 minute. Neagu a redus din diferență cu șase minute înainte de pauză și a reaprins speranțele timișorenilor. Voinea a întors rezultatul în minutele 50 și 79 pentru oaspeți, dar Turris a salvat în extremis un punct în minutul 87.
După meciul nebun de la Măgurele, Turris a ajuns la al cincilea meci fără victorie în campionat și continuă seria dezastruoasă urmată de plecarea lui Erik Lincar. Turris rămâne pe poziția a treia pentru moment, dar sunt șanse foarte mari să coboare cel puțin un loc până la finalul acestei etape.