Turris - Ripensia Timișoara 3-3 | Fostul lider din Liga 2, fără victorie în ultimele 5 meciuri

Distribuie cu
Copiere
DeCosmin Cioboata
08/11/2019 la 19:48

Turris și Ripensia au deschis etapa 16 din Liga 2 cu un meci spectaculos, încheiat la egalitate (3-3).

Voicu a deschis scorul la Măgurele pentru gazde în minutul 22, apoi Haită a dublat avantajul după numai 12 minute. Neagu a redus din diferență cu șase minute înainte de pauză și a reaprins speranțele timișorenilor. Voinea a întors rezultatul în minutele 50 și 79 pentru oaspeți, dar Turris a salvat în extremis un punct în minutul 87.

După meciul nebun de la Măgurele, Turris a ajuns la al cincilea meci fără victorie în campionat și continuă seria dezastruoasă urmată de plecarea lui Erik Lincar. Turris rămâne pe poziția a treia pentru moment, dar sunt șanse foarte mari să coboare cel puțin un loc până la finalul acestei etape.

"Am fost amenințat cu moartea! Veneau mesaje din întreaga lume" Dezvăluirea făcută de Caballero