Echipele românilor, fără victorie în această seară în Conference League! Victorie clară pentru Tottenham cu Mura

Actualizat 01/10/2021 la 00:27 GMT+3

În această seară s-au disputat meciurile din a doua etapă a grupelor Conference League.

Tottenham - Mura

Tottenham a obținut în această seară cea mai clară victorie din a doua etapă a grupelor Conference League, scor 5-1, în fața celor de la Mura. Echipa lui Nuno Espirito Santo a deschis scorul încă din minutul 4, când Alli a transformat o lovitură de la 11 metri.
După doar 4 minute, Lo Celso a dublat avantajul gazdelor, pentru ca în a doua repriză, Harry Kane, intrat pe teren în minutul 59, să marcheze trei goluri în 20 de minute, stabilind scorul final.
În ceea ce privește echipele românilor, Slavia Praga a fost învinsă cu scorul de 2-1 de Feyenoord, iar PAOK a remizat, scor 1-1, în compania celor de la Slovan Bratistlava. Nicolae Stanciu a fost titular, aflându-se pe teren pentru 45 de minute, fără a străluci.
De cealaltă parte, Alexandru Mitriță s-a aflat în primul 11 al lui Răzvan Lucescu, evoluând 74 de minute.