PAOK a ajuns în play-off-ul UEFA Conference League, după 1-2 în tur cu Bohemians! Rezultatele zilei

Actualizat 12/08/2021 la 23:51 GMT+3

Azi s-au disputat ultimele meciuri din turul 3 treliminar al UEFA Europa Conference League. PAOK a dat uitării rezultatul din tur și s-a calificat în play-off.

Răzvan Lucescu

PAOK s-a calificat în această seară în play-off-ul UEFA Conference League, după ce s-a impus pe teren propriu cu 2-0 în fața echipei irlandeze, Bohemians. Pentru echipa antrenată de Răzvan Lucescu au înscris Schwab în minutul 4 și Biseswar în minutul 28, acesta fiind și golul care a înschis tabela pe Toumba Stadium, în Thessaloniki.
În meciul din tur, primul oficial pentru Răzvan Lucescu după revenirea la PAOK, grecii au cedat în mod surprinzător în Irlanda, contra celor de la Bohemians, scor 1-2. Clubul Bohemians a trecut de Stjarnan și Dudelange în meciurile precedente, în timp ce PAOK a intrat direct în turul 3 preliminar al Conference League.
În play-off-ul Conference League, PAOK se va duela cu Rijeka (Croaţia). Partidele decisive pentru calificarea în faza grupelor se vor disputa pe 19 şi 26 august. "Normal că am fost nervoşi. Vom fi într-o condiţie perfectă curând pentru a avea conexiuni între noi. Am momente în care nu sunt mulţumit. Când am avut 2-0, la începutul reprizei secunde, trebuia să avem mai multă răbdare. Nu cred că am făcut ceva special. Aceşti jucători evoluează la o echipă care vrea să fie de succes. Toată lumea are responsabilităţi", a declarat Răzvan Lucescu, la conferinţa de presă, potrivit Antena Sport.
Echipele de start:
  • PAOK: Paschalakis; Rodrigo, Varela, Michailidis, Vierinha; Zivkovic, Kurtic, Biseswar, Schwab, El Kaddouri; Oliviera.
  • Bohemians: Talbot; Lyons, Cornwall, Finnerty, Breslin; Devoy, Buckley, Coote, Tierney, Burt; Kelly