FCSB a obținut aseară calificarea în turul al treilea preliminar de Conference League, după ce s-au impus la general în fața georgienilor de la Saburtalo cu scorul de 4-3. Roș-albaștrii conduceau după 55 de minute cu 2-0 și totul ducea spre o calificare fără emoții, însă georgienii au înscris două goluri și au trecut în avantaj la general.
Florinel Coman a egalat situația în minutul 80, iar meciul se îndrepta spre prelungiri, însă Cordea a scos o lovitură de la 11 metri. Radunovic a fost cel care a confiscat balonul și l-a executat de la punctul cu var pe Megrelishvili, portarul lui Saburtalo.
UEFA Europa Conference League
LIVEBLOG | FCSB, Craiova și CFR sunt în play-off-ul Conference League! Sepsi, singura eliminată
11/08/2022 LA 08:01
Muntenegreanul a vorbit după meci despre golul său, care s-a dovedit decisiv în economia calificării roș-albaștrilor.
"Am avut încredere în mine, am luat decizia asta și mă bucur că am înscris. Am fost mai sigur pe mine decât Cordea (n.r. - râde). Mă bucur că ne-am calificat și că atmosfera a fost superbă. Exersez și la antrenamente, îmi place să execut, am mai marcat din penalty și la Astra. A fost un meci foarte bun, am stat bine în teren", a precizat fundașul, citat de Digi Sport.

Arena Națională a fost asaltată de fanii FCSB, peste 25.000 de spectatori fiind prezenți la partida de aseară. Echipa lui Dică a primit un ajutor nesperat din partea suporterilor, ținând cont că au avut un start ratat de sezon.
Înaintea meciului cu Saburtalo, trupa bucureșteană înregistrase o remiză și două înfrângeri în noul sezon. Radunovic a vorbit despre asistența ridicată din tribune, pe care a descris-o simplu, în trei cuvinte.
"Spectacol, spectacol, spectacol", a descris muntenegreanul atmosfera de pe teren propriu, la Pro Arena.
FCSB o va întâlni în turul următor preliminar pe Dunajska Streda, formație din Slovacia. Cele două partide se vor disputa pe 4 august, respectiv 11 august.
Bergodi, realist înaintea returului cu Djugardens: "Ar fi o minune să întoarcem scorul"
07/08/2022 LA 16:43
Laszlo Balint, discurs tranșant după eșescul din tur cu Zorya: "Am fost temători"
04/08/2022 LA 20:11