Laurențiu Reghecampf trăiește o perioadă superbă la cârma azerilor de la Neftci Baku. După ce în turul doi preliminar al Conference League a eliminat Aris Thesalonik (3-0 la retur, după 0-2 în tur), echipa românului a mai reușit o performanță notabilă.
În prima manșă din turul 3 preliminar Neftci Baku a trecut cu 2-1 de Rapid Viena, astfel că are prima șansă la calificarea în play-off. Israelianul Atta Jaber a deschis scorul în minutul 44, iar americanul Kenny Saief a dublat avantajul gazdelor în minutulm 60.

Reghecampf e pe cai mari la Neftci Baku

UEFA Europa Conference League
Răzvan Lucescu și Mitriță, în optimile Conference League! PAOK, succes la penalty-uri cu Mitdjylland
24/02/2022 LA 22:44
2-0 era un scor ideal pentru Neftci, dar presiunea austriecilor din final a dat roade în minutul 90+5, când Guido Burgstaller a marcat golul care păstrează speranțele în tabăra celor de la Rapid Viena.
Dacă va ajunge în play-off, Neftci Baku se va duela pentru un loc în grupe cu învingătoarea dublei Vaduz (Liechtenstein) - Konyaspor (Turcia). În prima manșă, cei de la Vaduz conduc cu 1-0 în minutul 75.
Până la returul cu Rapid Viena, echipa lui Reghecampf va juca în prima etapă din capionatul Azerbadjanului contra celor de la Shamakhi, în deplasare, meci care va avea loc duminică, de la ora 16:00.
Barcelona a anunțat despărțirea de un jucător de doar 18 ani! La cine a renunțat Xavi
13/01/2022 LA 12:17
FCSB, privată de un penalty clar cu Anderlecht! "Este o aberație a arbitrajului! Toți au văzut"
16/09/2022 LA 07:33