Suporterii au organizat un protest la marginea terenului și l-au determinat pe arbitrul Clement Turpin să oprească meciul după 11 minute și să trimită ambele echipe la cabine. Gruparea ultras a celor de la Bordeaux, cunoscută drept Ultramarines, a cerut demisia președintelui clubului, Frederic Longuepee, în ciuda performanțelor bune din acest sezon ale lui Bordeaux.
Suporterilor li s-au confiscat bannerele anti-conducere înainte de începerea partidei și în perioada întreruperii ei au cerut să vorbească cu cineva din conducere. Nimeni nu a fost dispus să stea de vorbă cu ei dar cei din conducere au au hotărât să le înapoieze bannerele pentru a calma spiritele.
Moment fabulos cu Sir Alex: "A luat-o razna la telefon, înjura și urla. Știți ce a făcut mama?"
ACUM 12 MINUTE
După 25 de minute de întrerupere, jucătorii s-au întors pe teren pentru a câștiga categoric meciul, cu 6-0 și să urce pe locul trei în Ligue 1. Josh Maja, nigerianul de 20 de ani născut în Londra, a înscris o dublă în prima repriză.
Bordeaux este la șapte puncte distanță de PSG în clasament și la cinci de Marseille, ocupanta locului secund.
Serie A
Propunerea revoluționară a antrenorului de la Milan care ar putea schimba radical fotbalul
Trei antrenori pentru Rapid după a treia înfrângere consecutivă pe teren propriu a lui Mihai Iosif