Grenoble s-a impus împotriva lui Troyes, scor 2-0, în derby-ul primelor două locuri din liga a doua franceză. Formația gazdă a dominat partida la raportul ocaziilor de poartă, lucru la care a contribuit într-o foarte mare măsură Mamadou Diallo, atacantul de bandă stânga.
Senegalezul a deschis scorul în minutul 72 și și-a trecut în cont al 4-lea său gol în sezonul curent din Franța.
Grenoble și-a asigurat victoria 4 minute mai târziu, când Benet a transformat o lovitură de la 11 metri.
Bundesliga
Bayern e de neoprit! Record de goluri pentru Nagelsmann în Bundesliga după victoria cu Furth
ACUM 40 MINUTE

Faza serii în Franța! Diallo a confundat premiul pentru "Omul meciului"

În urma prestației sale excelente, în urma căreia Grenoble a urcat pe prima poziție în Ligue 2, Diallo a fost declarat "Omul meciului".
Atacantul de 26 de ani a mers la flash-interviul de la finalul meciului, unde a primit premiul. Extrem de emoționat pentru prima lui performanță de acest fel, Diallo a încercat să ridice suportul pe care era așezat trofeul. Când a văzut că suportul respectiv nu se mișcă, atacantul a avut o reacție care a devenit virală: "Se vede că e prima oară".
La finalul anului 2020, Grenoble este lider în Ligue 2, la egalitate de puncte cu Troyes.
"Mă voi întoarce cât de curând!" Unde vrea să antreneze Marius Șumudică după despărțirea de CFR Cluj
Real Madrid îi 'betonează' contractul lui Vinicius! Incredibil cât câștigă starul de pe Bernabeu