Într-o partidă desfășurată la Buftea, roș-albaștrii nu au avut emoții în a tranșa repede soarta celor trei puncte, în contextul în care adversara e una modestă, care a pierdut și cu 14-0 în actuala ediție de campionat. Astfel, Valentin Bărbulescu a deschis scorul pentru Steaua, în minutul 11, dar până la pauză nu s-a mai marcat, deși oaspeții au avut destule ocazii.
Beța, Oroian, Robert Neacșu și Adi Popa, la prima sa reușită pentru trupa lui Daniel Opriția, au fost marcatorii golurilor în repriza secundă, pentru un 5-0 categoric al "militarilor", care rămân cu șanse bune în ecuația promovării.
sursă foto: captură DigiSport
FCSB se pregătește pentru următorul sezon! Ce fotbalist se va alătura lotului roș-albaștrilor
IERI LA 07:52

Victorii clare și pentru Buzău și Unirea Slobozia

FC Buzău şi Unirea Slobozia au obţinut și ele victorii facile, sâmbătă, în faţa ultimelor două clasate.
FC Buzău a dispus cu 4-1 de ''lanterna roşie'', Astra Giurgiu, în timp ce Unirea a câştigat pe terenul penultimei clasate, Dacia Unirea Brăila, cu 3-0.
  • AFC Unirea Constanţa - CSA Steaua 0-5
Duminică se joacă partida AFC Hermannstadt - AFC Dunărea 2005 Călăraşi (Stadion Gaz Metan - Mediaş, 18:30).
Luni e programat ultimul meci al etapei, FC Universitatea Cluj - CS Concordia Chiajna (Cluj Arena - Cluj-Napoca, 20:00).