Ladislau Boloni continuă perioada bună petrecută pe banca lui Panathinaikos. Echipa sa a învins-o pe Olympiakos și a oprit o serie neagră importantă: de opt meciuri nu o mai învinseseră pe marea rivală.

Panathinaikos a început excelent meciul și a deschis scorul în minutul șase grație golului marcat de brazilianul Mauricio.

Arteta a rupt tăcerea! Ce a spus despre posibilitatea să ajungă pe banca Barcelonei
ACUM 9 MINUTE

Meciul a fost apoi controlat de Olympiakos, oaspeții având posesia, fără să facă însă ceva periculos cu ea, fără să creeze ocazii remarcabile. Dacă oaspeții au avut mingea, echipa lui Boloni a fost, din nou, cea cu golurile: în minutul 73 Younousse Sankhare a dublat avantajul.

Olympiakos a redus din diferență prin El Arabi în minutul 82, însă a fost prea târziu, iar Boloni a obținut astfel cea mai importantă victorie a sa în Grecia.

Panathinaikos, neînvinsă în 2021, urcă astfel pe locul trei în clasament cu 41 de puncte.

Panathinaikos: Dioudis - Mollo, Schenkeveld, Velez, Juankar - Gbakoto, Alexandropoulos, Mauricio, Sankhare - Ioannidis, Kampetsis

Rezerve: Cantalapiedra, Chatzigiovannis, Chatzitheodoridis, Carlitos Lopez, Niasse, Poungouras, Sanchez, Vilafanez, Xenopoulos

Antrenor: Ladislau Boloni

Olympiakos: Jose Sa - Androutsos, Semedo, Sokratis, Reabciuk - SIlva, Camara, Bouchalakis - Vrousai, Koka, Fourtounis

Rezerve: O. Ba, Cuypers, El Arabi, Holebas, Lala, Masouras, Randjelovic, Tzolakis, Valbuena Antrenor: Pedro Martins

Scottish Premiership
Livingston - Rangers (livetext, ora 20:00). Ianis Hagi, anunțat titular la formația lui Gerrard
ACUM 34 MINUTE
EURO 2021 s-ar putea disputa într-o singură țară! Ce stadioane ar urma să găzduiască competiția