Laurențiu Reghecampf a fost învins în mod categoric în Emiratele Arabe Unite în duelul românilor. Fostul antrenor al celor de la FCSB a pierdut cu 1-4 duelul un alt român, Daniel Isăilă.Oaspeții antrenați de Daniel Isăilă ai condus cu 3-0 la pauză, după golurile marcate de Joao Pedro Pereira, Nicolas Gimenez și Suhail Al-Noubi.

Laurențiu Reghecampf, învins clar de echipa lui Daniel Isăilă în Emirate

Laurențiu Reghecampf a semnat cu Al Ahli și va încasa 12 milioane de dolari în următorii 3 ani
27/03/2021 LA 10:11
Bani Yas, echipa lui Isăilă, a avut o primă repriză de excepție și a condus cu 3-0 la pauză. Mai mult, Nicolas Gimenez a marcat un gol senzațional pentru echipa lui Isăilă. Argentinianul a făcut o cursă superbă și a înscris un gol care a devenit viral, fără a-i oferi vreo șansă portarului advers.
Laurențiu Reghecampf știa că este nevoie să schimbe ceva la pauză și a făcut patru modificări după prima parte, iar Lima a redus din diferență, în minutul 71. Pe final, George a marcat însă pentru oaspeți, care au câștigat clar, scor 4-1.Daniel Isăilă a venit la Bani Yas după două sezoane petrecute la Al Hazm, în Arabia Saudită.
Laurențiu Reghecampf s-ar fi înțeles cu CS U Craiova! Ce salariu îi oferă Mihai Rotaru în Oltenia
28/01/2021 LA 11:12
Federația și-a făcut planul, dacă Mirel Rădoi pleacă. Reghecampf și Șumudică sunt primii pe listă
17/01/2021 LA 06:22