Laurențiu Reghecampf a fost învins în mod categoric în Emiratele Arabe Unite în duelul românilor. Fostul antrenor al celor de la FCSB a pierdut cu 1-4 duelul un alt român, Daniel Isăilă.Oaspeții antrenați de Daniel Isăilă ai condus cu 3-0 la pauză, după golurile marcate de Joao Pedro Pereira, Nicolas Gimenez și Suhail Al-Noubi.

Reghecampf e la un pas să plece de la arabi și poate reveni la FCSB. Reacția clubului
08/10/2019 LA 08:35

Laurențiu Reghecampf, învins clar de echipa lui Daniel Isăilă în Emirate

Bani Yas, echipa lui Isăilă, a avut o primă repriză de excepție și a condus cu 3-0 la pauză. Mai mult, Nicolas Gimenez a marcat un gol senzațional pentru echipa lui Isăilă. Argentinianul a făcut o cursă superbă și a înscris un gol care a devenit viral, fără a-i oferi vreo șansă portarului advers.

Laurențiu Reghecampf știa că este nevoie să schimbe ceva la pauză și a făcut patru modificări după prima parte, iar Lima a redus din diferență, în minutul 71. Pe final, George a marcat însă pentru oaspeți, care au câștigat clar, scor 4-1.Daniel Isăilă a venit la Bani Yas după două sezoane petrecute la Al Hazm, în Arabia Saudită.

În România s-a putut! De ce Mihalache a primit o suspendare record după ce l-a "rupt" pe Koljic