Video! Meciul vieții pentru Bicfalvi! Hattrick în 8 minute și gol din propriul teren în Cupa Rusiei

Actualizat 21/10/2020 la 20:36 GMT+3

Eric Bicfalvi a fost omul meciului pe care echipa sa la câștigat astăzi în Cupa Rusiei, pe terenul celor de la Veles Moscova, echipă din Liga a 2-a din Rusia.

Eric Bicfalvi

Eric Bicvalvi a reușit un meci formidabil în Cupa Rusiei. Practic, românul i-a calificat de unul singur pe cei de la Ural în turul 4 al Cupei Rusiei, reușind să marcheze toate cele 3 goluri ale echipei sale în victoria din deplasare, scor 3-1 cu Veles Moscova, formație din al doilea eșalon.
Veles a condus cu 1-0 până aproape de final, dar apoi a ieșit la rampă Eric Bicfalvi. Mai întâi, românul a egalat din penalty în minutul 86, iar apoi și-a adus echipa în avantaj în minutul 89. În prelungiri, mijlocașul a închis tabela cu o bijuterie de gol, înscriind din propria jumătate, după o fază în care portarul gazdelor s-a dus în careul celor de la Ural la un corner.
Bicfalvi evoluează din 2017 la Ural și este unul dintre cei mai buni jucători ai echipei, la meciul de astăzi fiind chiar căpitan. Mijlocașul român a jucat 9 meciuri în acest sezon pentru Ural în campionat, reușind să marcheze 3 goluri, o cifră excelentă în condițiile în care echipa are 7 goluri marcate în total.
Ural se află momentan pe poziția a 13 în prima ligă din Rusia, cu numai 10 puncte în 11 etape.