Mitriță continuă să fie într-o fromă foarte bună în Arabia Saudită. Fostul jucător al Craiovei a contribuit decisiv la victoria lui Al Ahli pe terenul celor de la Al Raed. Gazdele au condus cu 1-0 la pauză, dar Mitriță a reușit să egaleze în minutul 55. Românul și-a depășit din preluare un adversar la o minge primită în careu și l-a executat pe portarul advers cu un șut plasat la colțul scurt.
Cu 15 minute înainte de final Mitriță a fost înlocuit, dar formația sa a luat toate punctele, golul victoriei fiind marcat de Al Somah în prelungirile partidei, din lovitură liberă.
#AiNoștri | Povestea lui Ștefan Baiaram! Interviu exclusiv despre Craiova și planuri de viitor
ACUM 12 MINUTE

Mitriță s-a adaptat foarte bine la Al Ahli

Mitriță a ajuns la 3 goluri și 3 pase decisive în 9 meciuri pentru Al Ahli, formație care se află pe poziția secundă în clasament după 10 etape, la numai un singur punct distanță de Al Hilal, echipa antrenată de Răzvan Lucescu.
Meciul de azi a fost ultimul pentru Al Ahli din 2020. Pe data de 2 ianuarie, echipa lui Mitriță va juca pe teren propriu cu al Al Taawon. Mai apoi, pe 8 ianuarie Al Ahli se va deplasa pe terenul lui Al Qadisyia, pentru ca pe 15 ianuarie să aibă loc derby-ul cu Al Hilal.