Trupa antrenată de Tabarez a intrat montată pe teren, iar în minutul 5, scorul era de 1-0 pentru oasepți, care marcau prin Edinson Cavani din pasa lui Nandez. Acesta a fost de altfel și scorul de la pauză. Partea a doua a fost mai spectaculoasă. Columbienii au jucat dur, însă fără să înregistreze o reușită datorită stilului de joc.
Luis Suarez a majorat avantajul Uruguay-ului în minutul 54, atunci când a înscris din lovitură de la 11 metri. Scorul final al partidei de pe Estadio Metropolitano Roberto Melendez a fost stabilit în minutul 73 de atancatul Benficăi, Darwin Nunez, care a trimis mingea în poartă din pasa lui Torreira.
Ligue 1
"El ar trebui să fie liderul! E de neînlocuit!" Verdictul lui Anelka despre rivalitatea de la PSG
Barcelona a pus ochii pe un atacant cu experiență în 3 dintre cele mai tari campionate din Europa