Aris Salonic a învins-o cu 3-0 pe Atromitos în etapa a-24-a din campionatul Greciei iar Cristi Ganea, în vârstă de 22 de ani, a fost unul dintre eroii partidei.
Ganea pare să ajungă la cea mai bună formă chiar înainte ca România să înceapă preliminariile Mondialului din Qatar. Primul meci al naționalei va avea loc pe 25 martie, cu Macedonia de Nord.
Ganea, ajuns vara trecută la Aris, a reușit un gol și un assist în victoria echipei sale de duminică. Primul gol, cel care a adus și deschiderea de scor în minutul 22, a fost superb. Românul a șutat din prima de la marginea careului și a trimis o minge perfectă, plasată impecabil în vinclul porții.
Breaking News: Mourinho, demis de la Tottenham
ACUM UN MINUT
VIDEO. Cristi Ganea reușește un gol superb pentru Aris Salonic
Ganea i-a servit apoi o centrare perfectă brazilianului Sasha, cel care a îndeplinit apoi o simplă formalitate pentru a face 3-0. Xande Silva a stabilit scorul final în minutul 80.
Aris ajunge astfel pe locul doi în Grecia, la 11 puncte distanță însă de liderul Olympiakos.
Patru echipe au părăsit deja Asociația Europeană a Cluburilor, iar președintele forului a demisionat