Viitorul a avut meci greu cu Dinamo. Câinii au condus până în minutul 61 cu 2-0, grație golurilor marcate de Ioan Diniță (minutul 28) și Andrei Florescu (minutul 45). În minutul 61, Darius Grosu a marcat pentru constănțeni, iar în minutul 90, Luis Munteau a adus golul egalizator.
Au urmat loviturile de la 11 metri care au fost îndr-adevăr spectaculoase. Scorul final a fost 6-5 în favoarea Viitorului Constanța, care câștigă, iată, titlul de campioană pentru al treilea an la rând și merge în Champions League. Viitorul Constanța ne va reprezenta la ediția 2020-2021 a UEFA Youth League!
Agentul lui Dembele, sunat de reprezentantul unui club uriaș! Ziariștii au surprins momentul
ACUM 10 ORE
Oricum, pentru Dinamo este un pas înainte. În 2018, Viitorul se impunea în fața câinilor cu 3-0, în 2019 cu 3-1, iar anul acesta au fost la doar un pas greșit distanță de a ceda titlul de campioană în fața alb-roșilor.
Africa Cup of Nations
Cupa Africii | Egipt și Guineea Ecuatorială, victorii la penalty-uri! Cum arată tabloul sferturilor