Viitorul a avut meci greu cu Dinamo. Câinii au condus până în minutul 61 cu 2-0, grație golurilor marcate de Ioan Diniță (minutul 28) și Andrei Florescu (minutul 45). În minutul 61, Darius Grosu a marcat pentru constănțeni, iar în minutul 90, Luis Munteau a adus golul egalizator.
Au urmat loviturile de la 11 metri care au fost îndr-adevăr spectaculoase. Scorul final a fost 6-5 în favoarea Viitorului Constanța, care câștigă, iată, titlul de campioană pentru al treilea an la rând și merge în Champions League. Viitorul Constanța ne va reprezenta la ediția 2020-2021 a UEFA Youth League!
Rapid București a fost bătută de Gaz Metan Mediaș pe teren propriu
ACUM 9 ORE
Oricum, pentru Dinamo este un pas înainte. În 2018, Viitorul se impunea în fața câinilor cu 3-0, în 2019 cu 3-1, iar anul acesta au fost la doar un pas greșit distanță de a ceda titlul de campioană în fața alb-roșilor.
Reușita din meciul Newcastle - Leeds care a declanșat dansul lui Allan Saint-Maximin