Armenia - Islanda 2-0

Islanda, după ce a pierdut cu 3-0 duelul împotriva Germaniei în prima etapă a preliminariilor CM 2022, a fost înfrântă și în al doilea meci al campaniei.
Armenia s-a impus cu 2-0 în fața Islandei grație golurilor marcate de Barseghyan în minutul 53 și Bayaramyan în minutul 74. Astfel, islandezii rămân fără niciun punct după primele două partide, niciun gol marcat și cinci primite.
Calificările pentru Cupa Mondială UEFA
"Ronaldo trăiește pentru acel meci!" Cum comentează Cannavaro posibilul duel Italia - Portugalia
27/11/2021 LA 20:03
De cealaltă parte, Armenia este în acest moment lider al Grupei J cu șase puncte din tot atâtea posibile.

Kazahstan - Franța 0-2

Franța s-a impus cu 2-0 în Kazahstan în preliminariile Campionatului Mondial din 2022, în ciuda unui joc care a lăsat de dorit. Francezii au avut un ritm slab și au avut dificultăți pe toată durata partidei, însă au deschis scorul în minutul 20 după o pasă excelentă a lui Anthony Martial pentru Ousmane Dembele, cel care a trimis impecabil mingea la colțul lung.
După ce a scos mingea de pe linia porți cu doar câteva secunde mai devreme, Serhiy Maliy și-a dat autogol în urma cornerului rezultat, chiar înainte de pauză.
Victoria Franței de pe Astana Arena vine după un egal cu Ucraina acasă în prima etapă a preliminariilor iar o victorie convingătoare era necesară. Chiar dacă cele trei puncte au fost asigurate, vor exista îndoieli privind mentalitatea elevilor lui Didier Deschamps.
Kazahstan a făcut un pressing agresiv și a pus probleme Franței pe toată durata partidei.
Momentul meciului a venit în minutul 75 atunci când portarul Mokin, care intervenise decisiv și mai devreme în fața lui Dembele, reușit să salveze un penalty executat de Kylian Mbappe, cel intrat în locul lui Martial.