Barcelona, regina Europei la handbal masculin! Antrenorul cu un jucător vin la Dinamo

Andrei Bobeica

Actualizat 13/06/2021 la 21:51 GMT+3

Barcelona a câștigat Liga Campionilor la handbal, după o finală contra danezilor de la Aalborg.

Luka Cindric FC Barcelona, Barca 25) kollidiert mit Magnus Jensen (Aalborg HB, 14), Handball, Männer, Velux EHF Final Four, Finale, FC Barcelona vs Aalborg HB, 13.06.21

Credit imagine: Imago

Partida a fost una fără emoții pentru Barcelona. Catalanii au câștigat cu 36-23 finala disputată la Koln.

Barcelona, regina Europei la handbal masculin

După 6 ani de pauză, Barcelona a cucerit din nou trofeul Ligii Campionilor. Catalanii au dominat categoric competiția de la început și până la final. Barcelona a cucerit Liga Campionilor fără să piardă vreun meci.
Danezii au condus la început cu 4-1 și 5-2, dar din minutul 8, Barcelona nu i-a mai oferit vreo șansă lui Aalborg.

Antrenorul și un jucător vin la Dinamo

Antrenorul Xavier Pascual și jucătorul Cedric Sorhaindo vor veni la Dinamo București în această vară.
Antrenorul vine în România după 12 ani petrecuți la Barcelona, cu care a câștigat de 3 ori Liga Campionilor.