CSM București - Ferencvaros 25 - 19 | Neagu&Co, protest înaintea meciului din Champions League

Actualizat 18/10/2020 la 19:11 GMT+3

CSM București a câștigat meciul cu Ferencvaros, scor 25-19, în grupele Champions League. Cristina Neagu a revenit pe teren, după ce a scăpat de COVID-19, și și-a condus echipa către victorie.

Cristina Neagu, jucătoarea de la CSM București

CSM a început modest partida din Sala Polivalentă și a fost condusă până la jumătatea primei părți. "Tigroaicele" și-au revenit pe tabelă până la pauză (12 - 10), grație acțiunilor personale excelente reușite de Cristina Neagu și Siraba Dembele - cea mai bună marcatoare a meciului.
CSM a controlat partida în repriza a doua și s-a impus la diferență de 6 goluri împotriva celor de la Ferencvaros. Grație victoriei din această seară, jucătoarele pregătite de Adrian Vasile au urcat pe locul 3 în grupă, la un singur punct în spatele echipelor aflate pe primele două poziții, care asigură calificarea.
CSM a câștigat 3 meciuri în primele 4 partide, în fața lui Metz, Esbjerg și Ferencvaros.

CSM București, protest înaintea meciului cu Ferencvaros, din Champions League

Jucătoarele lui CSM București au protestat înaintea meciului cu Ferencvaros, ca urmare a retanțelor salariale de la club. Neagu și coechipierele sale au ieșit pe teren purtând tricouri personalizate, cu următoarele mesaje: "Respectați-ne munca!" și "Respectați-vă promisiunile!".
"Tigroaicele" nu și-au mai primit salariile din luna iunie. În ciuda problemelor financiare existente, Neagu&Co continuă să joace și să câștige meciuri, iar astăzi au oferit o nouă demonstrație.