În urma acestui rezultat, vicecampioana României se menține pe locul 4 în clasamentul Grupei 1, cu 9 puncte. Echipa lui Adrian Vasile era deja calificată în "sferturile" competiței, după înfrângerea înregistrată de Kristiansand în ultima etapă.
În prima repriză, "tigroaicele" au fost doar cu un punct în spatele franțuzoaicelor de la Metz. Partida a fost foarte strânsă, iar, după a doua repriză, scorul a devenit 28-26 în favoarea liderului grupei. Principalele marcatoare ale partidei au fost Zaadi (6 goluri), pentru Metz, şi Lekici (5 goluri), Neagu (4 goluri) şi Grbici (4 goluri), pentru CSM Bucureşti.
Celelalte echipe calificate în sferturi, din grupa lui CSM, sunt Metz, Rostov Don şi Team Esbjerg. În ultimul meci al Grupei 1, CSM Bucureşti va evolua, în deplasare, împotriva celor de la Vipers, pe 7 martie. CSM este a doua echipă românească calificată în faza următoare, după ce SCM Râmnicu Vâlcea a obținut ieri aceeași performanță, grație victoriei cu Savehof.
Liga Campionilor
Dinamo, înfrângere drastică în Liga Campionilor! PSG a făcut instrucție cu trupa lui Xavi Pascual