Dinamo București a făcut un meci foarte bun cu echipa elvețiană, Kadetten Schaffhausen, pe care a învins-o cu 27-26 (15-14), într-un meci din grupa D. Dinamoviștii sunt acum ca și calificați în play-off-ul pentru optimile Ligii. Chiar dacă partida a fost echilibrată, gazdele s-au impus până la urmă, fiind echipa mai inspirată.
La fel ca la pauză, și finalul a fost tot la un gol distanță. Oaspeții s-au aflat la conducere o singură dată în meci, în a doua repriză, dar dinamoviștii au preluat imediat frâiele meciului. Cel ami bun marcator al lor a fost Ante Kuduz, cu 10 goluri. Pentru echipa pregătită de Constantin Ştefan au mai înscris Nicuşor Negru 5 goluri, Mohamed Mamdouh Ashem Shebib 4, Jakov Vrankovic 3, Răzvan Gavriloaia 2, Kamel Alouini 2, Raul Nantes Campos 1.

Dinamo, ca și calificată în play-off-ul Champions League

Liga Campionilor
Dinamo, înfrângere drastică în Liga Campionilor! PSG a făcut instrucție cu trupa lui Xavi Pascual
23/09/2021 LA 20:10
Pentru oaspeți au înscris Gabor Csaszar 6, Bojan Beljanski 4, Sebastian Frimmel 4, Luka Maros 3, Dimitrij Kuettel 3, Zarko Sesum 2, Lukas Herburger 2, Nik Tominec 1, Jonas Schelker 1. În continuare, Dinamo va juca următoarea partidă pe 13 noiembrie, în deplasare, cu IFK Kristianstad.