Naționala de fete a jucat foarte slab în prima repriză din Feroe. Gazdele au pierdut toate cele 18 meciuri jucate până acum în preliminarii și au condus la pauză cu 12-11. Selecționerul Tomas Ryde a reușit să schimbe total fața echipei în repriza a doua. România a tremurat, dar a câștigat cu 25-20 în Feroe. Golurile României au fost înscrise de Eliza Buceschi (6), Andreea Adespii Molnar (4), Raluca Băcăoanu (4), Ana Maria Popa (2), Daria Bucur (2), Cristina Laslo (2), Aneta Udriştioiu (1), Cristina Florică (1), Lorena Ostase (1), Mădălina Zamfirescu (1), Laura Moisă (1). După primele două etape, formația antrenată de Tomas Ryde este pe primul loc în grupă, la egalitate cu Polonia, natională pe care o vom întâlni în martie, Până atunci, vor putea reveni pe teren Neagu, Pintea și Perianu.