Kadetten Schaffhausen a început mai bine meciul şi a condus cu 4-2, dar dinamoviștii au echilibrat repede partida şi s-au desprins la douăgolurila mijlocul primei reprize. La pauză, Dinamo conducea cu un gol pe tabelă (15-14). Echipa lui Constantin Ștefan a fost cea care s-a aflat mai mult în avantaj şi dupăpauză, dar elvețienii au forțat revenirea spre final.Cu trei minute rămase pe tabelă, Kadetten Schaffhausen avea douăgoluri în plus. Câinii”aureușit sămarcheze de douăori consecutiv și scorul a devenit 27-27. Gazdele au mai punctat o dată, însătot Dinamo a avut ultimul cuvânt. S-a terminat 28-28 și Dinamo a salvatun punct în prima deplasare din Champions League, deși a evoluat cu un om eliminat în ultimele secunde ale partidei.

Kadetten Schaffhausen - Dinamo 28-28 (EHF)

Pentru Dinamo au marcat: Ante Kuduz (6); Amine Bannour (5); Seyed Alireza Mousavi (4); Kamel Alouini (3); Răzvan Gavriloaia (3); Mohamed Mamdouh Ashem Shebib (2); Mihai Asoltanei (1); Dan Savenco (1); Saeid Heidarirad (1); Nicuşor Negru (1); Stefan Vujic (1).
Liga Campionilor
Veszprem și-a luat revanșa cu Dinamo și s-a impus, la scor, pe teren propriu
02/12/2021 LA 19:21
Dinamo se află în grupa D din Champions League, alături de Kadetten Schaffhausen (Elveția), GOG (Danemarca), Chekhovskiye Medvedi (Rusia), Wisla Plock (Polonia) și Kristianstad (Suedia).

Așa aratăprogramul lui Dinamoîn Champions League

• Dinamo - Kristianstad (18 septembrie)
  • Dinamo - GOG (25 septembrie)
  • Chekhovskiye Medvedi - Dinamo (12 octombrie)
  • Wisla Plock - Dinamo (20 octombrie)
  • Dinamo - Kadetten Schaffhausen (6 noiembrie)
  • Kristianstad - Dinamo (13 noiembrie)
  • Dinamo - Chekhovskiye Medvedi (20 noiembrie)
  • GOG - Dinamo (27 noiembrie)
  • Dinamo - Wisla Plock (30 noiembrie)
Dinamo cedează în repriza a doua cu Flensburg și pierde o nouă partidă în Champions League
25/11/2021 LA 19:18
Dinamo, eșec în Germania, cu Flensburg-H. "Dulăii" lui Xavi Pascual au ajuns pe ultimul loc
17/11/2021 LA 12:39