Prima repriză a partidei dintre Dinamo și Flensburg a fost una echilibrată, în care niciuna dintre cele două echipe nu s-a desprins, la mai mult de două goluri, la pauză fiind 13-13. Echilibrul a continuat și în debutul reprizei a doua, atunci când s-au marcat numai 5 goluri în primele 10 minute ale reprizei.
Cu om în plus, la 15-15, Dinamo nu a profitat și a avut mai multe ratări la rând, atât din acțiune, cât și de la 7 metri. Din păcate pentru echipa lui Xavi Pascual, acesta a fost momentul de cotitură al partidei, deoarece Dinamo a încasat 6 goluri la rând, având și 11 minute fără gol marcat, portarul nemților făcând o partidă incredibilă în repriza a doua.
În cele din urmă, Flensburg a bifat și a doua victorie în fața lui Dinamo, câștigând în sala din Ștefan cel Mare cu 28-20, după ce în meciul tur, din urmă cu o săptămână, nemții s-au impus cu 37-30.
Liga Campionilor
Dinamo, eșec în Germania, cu Flensburg-H. "Dulăii" lui Xavi Pascual au ajuns pe ultimul loc
17/11/2021 LA 12:39
În urma acestui rezultat, Dinamo rămâne pe locul 8 în Grupa B, cu 4 puncte. Dinamo mai are de disputat două partide în acest an în Champions League, în deplasare cu Veszprem și acasă cu Motor Zaporoje, ambele în luna decembrie.
În celălalt meci al grupei, disputat în același timp cu Dinamo-Flensburg, Veszprem s-a impus în fața celor de la Motor Zaporoje, scor 36-29.
În această seară va mai avea loc partida din Portugalia, dintre Porto și PSG, din cadrul grupei B.