Neagu&Co aveau nevoie de o victorie cu Ungaria în ultimul meci al grupei C, însă startul de partidă nu ne-a dat multe motive să fim optimiști. Maghiarele au condus cu 5-0, iar la pauză s-au distanțat și mai mult, conducând cu 16-10.
În repriza secundă, fetele noastre au luptat admirabil și au obținut o victorie incredibilă, în ultimele 10 secunde ale partidei.
Grație succesului, tricolorele merg în grupele principale, urmând a termina între cele mai bune 12 naționale din lume Mondialul.
Handbal
FC Barcelona - Dinamo 36-32. A plouat cu goluri într-un moment istoric pentru campioana României
14/10/2021 LA 20:19
Șansele la semifinale sunt mici, având în vedere că plecăm cu 0 puncte în grupele principale, dar performanța de a ajunge până aici rămâne, mai ales după cum plecasem la acest turneu final, cu Spania.
România va întâlni Rusia, Suedia și Japonia, primul meci urmând a se disputa duminică, de la ora 11:00, împotriva formației lui Trefilov.

Liga Campionilor
Xavi Pascual, revenire emoționantă la Barcelona, înaintea meciului lui Dinamo din Champions League
14/10/2021 LA 15:51
Handbal
Fiori la Viena! România a evitat la ultima fază o înfrângere în partida cu Austria
10/10/2021 LA 18:06