Atât Veszprem, cât și Kielce au lipsit anul trecut de la faza finală a Ligii Campionilor, dar sunt gata să lupte din nou pentru trofeu, după ce au trecut de sferturile de finală.
Reprezentata Ungariei, locul 4 în grupa din care a făcut parte și Dinamo, a eliminat Aalborg, câștigătoarea celeilalte grupe și finalistă în 2021. Veszprem a pierdut meciul retur din Danemarca, scor 35-37, dar şi-a asigurat biletul pentru Final4 graţie victoriei la şapte goluri diferenţă din meciul tur (scor 36-29). Clubul are la activ patru finale în Liga Campionilor, dar nu a câștigat trofeul niciodată.
Handbal
Naționala României U20 a terminat pe locul 18 la Campionatul Mondial de tineret
01/07/2022 LA 16:20
Lomza Vive Kielce, campioană a Europei în 2016, a obținut o calificare la pas după confruntarea cu Montpellier, formație pe care a învins-o în ambele manșe. După 31-28 în Franța, s-a impus în returul din Polonia cu 30-22.

S-au decis primele două echipe calificate în turneul Final Four al Ligii Campionilor. Dinamo le-a învins pe ambele

Interesant este faptul că Dinamo le-a învins în acest sezon pe Vive Kielce și Veszprem, în jocuri disputate în București.
În această seară sunt programate ultimele două partide din manşa secundă a sferturilor de finală: FC Barcelona (Spania) - SG Flensburg-Handewitt (Germania), în tur 33-29, şi THW Kiel (Germania) - Paris Saint-Germain Handball (Franţa), în tur 30-30.
Turneul Final 4 al Ligii Campionilor va avea loc la Koln (Germania), pe 18 şi 19 iunie.
Handbal
CSM București a oficializat un alt transfer de top. Cvartet din naționala Franței în lot
01/07/2022 LA 13:26
Handbal
Numele uriașe cu care Dinamo București va juca în Liga Campionilor la handbal, sezonul 2022/23
01/07/2022 LA 09:56