România a obținut prima victorie de la Campionatul European, după ce a învins Rusia, scor 11-10, terminând astfel pe locul al treilea grupa B. Stelistul Mihnea Gheorghe a fost cel mai bun marcator al meciului, cu 4 reușite. În celălalt joc, liderul Serbia a învins clar ultima clasată Olanda, scor 11-4.
În barajul pentru sferturile de finală, România va întâlni Grecia, echipă care s-a clasat pe locul secund în grupa D, unde a obținut o singură victorie. Dacă vor câștiga, tricolorii vor întâlni în următoarea fază Croația, câștigătoarea grupei A. În cazul unui eșec, România va juca o partidă pentru locurile 5-8 împotriva pierzătoarei din duelul Germania-Spania.
Polo pe Apă
SUA au câștigat finala olimpică la polo feminin, după o victorie clară contra Spaniei
07/08/2021 LA 08:39

Serbia, Croația și Italia au început perfect

Celelalte trei meciuri din barajul pentru sferturile de finală sunt Muntenegru-Turcia, Rusia-Georgia și Germania-Spania. În sferturile de finală și-au asigurat deja prezența câștigătoarele de grupă Italia, Ungaria, Serbia și Croația.
Partida dintre România și Grecia este programată pentru luni, de la ora 20:00.
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia. Rămânem deschiși negocierilor fair play cu Telekom, purtate cu bună credință.