"Câștigăm Cupa României și ne întoarcem acasă, în Ghencea, extrem de fericiți! Terminăm partida cu Timișoara Saracens cu scorul de 22-19 (13-9). Rugby de calitate! Felicitări, băieți!", a anunțat Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucureşti, pe pagina de Facebook.
Steaua București și Timișoara Saracens s-au mai întâlnit în finala Cupei României, în 4 octombrie 2015. Finala s-a disputat la Iași, iar "roș-albaștrii" au pierdut, scor 14 – 17, după două reprize a câte 40 de minute și încă două de prelungiri.
Rugby
Rezultat șocant la rugby! Echipa României a fost demolată în sferturile Campionatului European U18
02/10/2022 LA 18:54
Deţinătoarea trofeului este CSM Bucureşti, echipă care s-a retras din competiţie, iar ulterior s-a desfiinţat.