Lindvik, triumf surprinzător la Garmisch! Norvegianul i-a "suflat" victoria lui Geiger

Irina Aldea

Actualizat 01/01/2020 la 17:38 GMT+2

Marius Lindvik s-a impus în mod surprinzător în cea de-a doua etapă la Turneul celor 4 Trambuline.

Lindvik

Karl Geiger a terminat pe locul doi în competiția de Anul Nou la Turneul celor 4 Trambuline la Garmisch. Mai surprinzătoare a fost victoria norvegianului Marius Lindvik, care a stabilit recordul de săritură în primul tur (143,5 m). Kobayashi câștigase anterior cinci etape de cupă mondială consecutive.
Ryoyu Kobayashi (Japonia) a câștigat duminică seara, la Oberstdorf (Germania), etapa de debut din celebrul Turneul al Celor Patru Trambuline la sărituri cu schiurile, competiție ajunsă la ediția cu numărul 68.

Clasamentul etapei a doua din Turneul celor 4 Trambuline:

• 1. Lindvik
  • 2. Geiger
  • 3. Kubacki
  • 4. Kobayashi
  • 5. Ito

Programul transmisiunilor Eurosport pentru a etapa a doua a Turneului celor 4 Trambuline

• 2 ianuarie - ora 09.30 reluare Eurosport 1 etapa a 2-a
  • 3 ianuarie - ora 14.45 pe Eurosport 1 - Calificările
  • 4 ianuarie - ora 14.45 pe Eursport 1 - Etapa
  • 5 ianuarie - ora 17.00 pe Eurosport 1 - Calificările
  • 6 ianuarie - ora 17.45 pe Eurosport 1 - Etapa
picture

Garmisch-Partenkirchen : Lindvik câștiga etapa a doua din Turneul celor 4 Trambuline

Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, din cauza refuzului Telekom de a continua parteneriatul cu noi. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.