Sărituri cu Schiurile

Lindvik, triumf surprinzător la Garmisch! Norvegianul i-a "suflat" victoria lui Geiger

Distribuie cu
Copiere

Lindvik

DeIrina Aldea
01/01/2020 la 16:27

Marius Lindvik s-a impus în mod surprinzător în cea de-a doua etapă la Turneul celor 4 Trambuline.

Karl Geiger a terminat pe locul doi în competiția de Anul Nou la Turneul celor 4 Trambuline la Garmisch. Mai surprinzătoare a fost victoria norvegianului Marius Lindvik, care a stabilit recordul de săritură în primul tur (143,5 m). Kobayashi câștigase anterior cinci etape de cupă mondială consecutive.

Innsbruck

Marius Lindvik, primul în calificările de la Innsbruck. Kobayashi, doar pe locul 5

03/01/2020 LA 14:43

Ryoyu Kobayashi (Japonia) a câștigat duminică seara, la Oberstdorf (Germania), etapa de debut din celebrul Turneul al Celor Patru Trambuline la sărituri cu schiurile, competiție ajunsă la ediția cu numărul 68.

Clasamentul etapei a doua din Turneul celor 4 Trambuline:

• 1. Lindvik
  • 2. Geiger
  • 3. Kubacki
  • 4. Kobayashi
  • 5. Ito

Programul transmisiunilor Eurosport pentru a etapa a doua a Turneului celor 4 Trambuline

• 2 ianuarie - ora 09.30 reluare Eurosport 1 etapa a 2-a
  • 3 ianuarie - ora 14.45 pe Eurosport 1 - Calificările
  • 4 ianuarie - ora 14.45 pe Eursport 1 - Etapa
  • 5 ianuarie - ora 17.00 pe Eurosport 1 - Calificările
  • 6 ianuarie - ora 17.45 pe Eurosport 1 - Etapa

Garmisch-Partenkirchen : Lindvik câștiga etapa a doua din Turneul celor 4 Trambuline

00:01:50

Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, din cauza refuzului Telekom de a continua parteneriatul cu noi. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.

00:00:38

#YouSayWePlay Roland Garros 2009, înfrângerea istorică a lui Rafael Nadal la Paris

22/05/2020 LA 17:37