Trump, victorie fulgerătoare in doar 43 de minute în turul 3 la Openul Irlandei de Nord

Sebastian Ujica

Actualizat 14/11/2019 la 16:40 GMT+2

Liderul mondial, Judd Trump, a câștigat categoric cu 4-0 în turul 3 al turneului de la Belfast. De doar 43 de minute și 48 de secunde a avut nevoie Trump pentru a trece de Si Jiahui din China.

Judd Trump is the defending champion in Northern Ireland

Judd Trump confirmă și la Belfast forma extraordinară aratată în acest sezon. În ciuda înfrângerii de duminică de la turneul Champions of Champions în fața lui Neil Robertson, Judd Trump a venit montat la Openul Irlandei de Nord.
În turul 3, Trump nu i-a dat nicio șansă tânărului de doar 17 ani, Si Jiahui. În mai puțin de 44 de minute, Trump i-a administrat un 4-0 adversarului său, reușind break-uri de 79, 87, 56 și 55 de puncte, suficiente pentru a câștiga partida.

Trump va avea o misiune mult mai dificilă în turul următor care va avea loc tot astăzi: el îl va întâlni pe Yan Bingtao, cel care a reușit să-l elimine în joc decisiv pe Ali Carter.
Openul Irlandei de Nord este transmis în direct de Eurosport în fiecare zi de la 14.45 și 20.45 (vineri, transmisiunea va începe de la ora 13.45).