Branch a trecut pe primul loc la jumătatea cursei de 367 de km după ce liderul Joan Barreda a pierdut primul loc cu patru minute înainte să ajungă la punctul de 214 km. Pilotul din Botswana a reușit să își mențină poziția și a câștigat cu o diferență de un minut și 24 de secunde în fața lui Sunderland, iar podiumul a fost completat de Pablo Quintanilla.
Astfel, Sunderland are un avans de 1m18s în clasamentul general în fața lui Quintanilla.
Sporturi cu Motor
Porsche Supercup | Accident teribil în calificările de la W Series
28/08/2021 LA 03:45

Dakar 2020 Ziua 2 - Motociclete

Terranova se află la conducere în timp ce Fernando Alonso trece prin clipe grele

Șoferul X-raid Mini Orlando Terranove conduce ediția din 2020 de la Dakar după a doua rundă, în care debutantul Fernando Alonso a pierdut deja două ori din cauza problemelor tehnice de la autoturism.
Dublul campion Formula 1 era aproape de cei din vârful clasamentului pentru primii 160 de km ai cursei, însă vehiculul său Toyota Hilux s-a oprit după un impact puternic cu o stâncă.
Alonso și co-pilotul său au încercat să repare automobilul pe loc iar ulterior și-au reluat activitatea după două ore.

Dakar 2020 Ziua 2: Automobile

*Le Mans 24 hours
Toyota a câștigat detașat cursa de 24 de ore de la Le Mans! Dramatism total la clasa LP2
22/08/2021 LA 14:31