Erhan Jajovski (24 ani) a câștigat fără emoții etapa a 6-a din The Race All Star ce a avut loc la Silverstone. Jajovski a dominat categoric cursa de la un capăt la celalalt și a terminat peste Nikodem Wisniewski, în timp ce pe locul 3 a fost surprinzătorul Brzezinski, cel care nu se afla în top 10 în clasament înaintea cursei!
Jajovski a preluat controlul în primele tururi deși Wisniewski a plecat din pole position, Jajovski reușind să câștige sutimi de secundă în fiecare tur. Duelul pentru locul 2 a fost mult mai aprins, însă Wisniewski a reușit să se impună în acest duel.
Sporturi cu Motor
Ten Voorde și Guven și-au împărțit victoriile la e-Porsche Supercup
18/04/2020 LA 16:03
Spectaculoasă a fost și cursa legendelor câștigată de către Juan Pablo Montoya. Fostul pilot din Formula 1 a trecut rapid pe primul loc iar un accident în spatele său i-a risipit orice emoție. Daria Franchitti a terminat pe poziția secundă, profitând de accidentul suferit de Tonio Liuzzi în ultimul tur. Pe poziția a treia a terminat Emanuele Pirro.
Iată tot evenimentul
Sursa foto: the-race.com
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Porsche Supercup | Accident teribil în calificările de la W Series
28/08/2021 LA 03:45
*Le Mans 24 hours
Toyota a câștigat detașat cursa de 24 de ore de la Le Mans! Dramatism total la clasa LP2
22/08/2021 LA 14:31