După ce a coborât standardul oficial MotoGP până la 1m59s la prima sesiune, Quartararo a fost într-o formă mare din nou la a doua sesiune de antrenamente.
Nu numai că a devenit primul pilot sub 1m59s, Quartararo a reușit acest lucru confortabil având un timp de 1m58s. Andrea Dovizioso de la Ducati a fost la o distanță de șase zecimi, cu 1m206s.
Sporturi cu Motor
Porsche Supercup | Accident teribil în calificările de la W Series
28/08/2021 LA 03:45
Valentino Rossi și Franco Morbidelli (SRT) au dus la capăt o zi bună pentru Yamaha după ce au încheiat pe locurile trei și patru. Pe locul cinci s-a clasat Jack Miller, urmat de Aleix Espargaro și Cal Crutchlow.
Francesco Bagnaia a urmat pe locul opt în timp ce Maverick Vinales, care a fost la un pas să îl întreacă pe Marquez la cursa din Australia, a încheiat doar pe nouă.
Marquez a încheiat pe un dezamăgitor loc 13, cu un timp de 2m00.215s.
10. Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol) + 1.135
Sesiunile finale de antrenamtene și calificările vor fi transmise în direct pe Eurosport 1 sâmbătă începând cu 06:30. Cursele Moto3, Moto2 și MotoGP vor fi duminică pe Eurosport 1 de la 06:00.
*Le Mans 24 hours
Toyota a câștigat detașat cursa de 24 de ore de la Le Mans! Dramatism total la clasa LP2
22/08/2021 LA 14:31