Petter Solberg s-a impus în etapa a 2-a din The Race All-Star! Cum arată clasamentul general

Cosmin Cioboata

Actualizat 09/05/2020 la 22:08 GMT+3

Petter Solberg a câștigat cursa din această seară, în etapa secundă a competiției virtuale The Race All-Star, transmisă în direct pe Eurosport.ro.

Etapa a 2-a din The Race All-Star

Podiumul a fost completat de Emanuele Pirro și Mika Salo, care s-au luptat până în ultima clipă pentru locul secund. Solberg, aflat la prima victorie a sezonului, a trecut linia de sosire cu un avans de 4,5 secunde în fața lui Pirro. Jenson Button, fostul pilot de Formula 1, a încheiat pe locul 4.
Momentele de final ale cursei din această seară:

Pirro, lider în clasamentul general

Grație locului secund ocupat în această seară, Emanuele Pirro a urcat pe primul loc în clasamentul general, după 2 etape.