Bernadette Szocs a semnat cu CSA Steaua! Mesajul campioanei europene la tenis de masă

Publicat 02/11/2019 la 13:17 GMT+2

Bernadette Szocs a semnat cu CSA Steaua București. Jucătoarea de tenis de masă care a câștigat în această vară Campionatul European alături de naționala României a anunțat noul club pentru care va evolua.

Bernadette

La 24 de ani, jucătoarea născută în Bistrița s-a clasat pe primul loc mondial în clasamentul european și pe a 17-a poziție în ierarhia mondială.
Sunt foarte fericită și onorată să vă anunț că din acest sezon mă voi alătura echipei CSA Steaua București. Sper să vă fac pe toți mândri prin rezultatele mele!
În februarie 2010, din cauza lipsei susținerii financiare din partea Federației Române de Tenis de Masă, Bernadette Szocs a încercat să se mute în Norvegia și să evolueze pentru țara respectivă. Acest lucru nu s-a mai întâmplat în cele din urmă, iar Bernadette a rămas în România, deși problemele financiare n-au fost rezolvate.
În septembrie 2011, s-a deplasat pe cont propriu la World Junior Circuit din Argentina, după ce Federația Română a refuzat să-i plătească deplasarea, din lipsă de fonduri. Jucătoarea româncă a câștigat turneul și a obținut participarea la finala World Series pentru tineret din Puerto Rico.
Bernadette a jucat ultima oară pentru Dabang Delhi, din India.