Mihnea Bordea a căștigat fără emoții în acerst an titlul de la Olimpiada Liceelor McDonalds. Puștiul de 18 ani de la Colegiul German Goethe n-a pierdut nici un set în 2020! Visul lui Mihnea este să-i calce pe urme idiolului său Timo Boll, neamțul de 38 de ani care a câștigat în acest an pentru a 7-a oară Europe Top 16.

Mihnea-Peter Bordea, campion Olimpiada Liceelor

Denisa Matei a fost mezina concursului de fete. Chiar și așa, Denisa a reușit să câștige turneul. Aflată doar în clasa a IX-a de la Colegiul Economic Hermes, Denisa visează frumos. Idolul ei este Elizabeta Samara, jucătoarea din Constanța care a reușit să câștige 7 medalii de aur la Campionatele Europene.
Tenis de Masă
Retragere cu scântei din naționala României la tenis de masă! Anunțul a venit în urma unui conflict
05/10/2021 LA 11:30

Denisa-Mihaela Matei, campioană Olimpiada Liceelor McDonalds

Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Echipa feminină a României a pierdut finala Campionatului European de tenis de masă
03/10/2021 LA 14:14
Echipa feminină a României s-a calificat în finala Campionatului European de tenis de masă
02/10/2021 LA 16:30