Ana Bogdan a ratat calificarea pe tabloul principal la Dubai

Publicat 17/02/2020 la 11:19 GMT+2

Ana Bogdan, locul 91 WTA, a ratat calificarea pe tabloul principal la turneul de categorie Preimier de la Dubai, fiind eliminată în ultimul tur al calificărilor.

Ana Bogdan

Ana Bogdan, ocupanta locului 91 WTA, a ratat calificarea pe tabloul principal al turneului de la Dubai, sportiva noastră fiind învinsă în ultimul tur al calificărilor de jucătoarea din Belarus, Aliaksandra Sasnovich, ocupanta locului 114 WTA. Sasnovich s-a impus după un meci de mare luptă care a durat o oră și 46 de minute, scor 6-4, 7-6(4).
​Anterior, Ana Bogdan a trecut de Barbora Krejcikova și Shuai Zhang, decând în primele două tururi un set.Turneul de la Dubai se desfășoară în perioada 17-22 februarie, iar Simona Halep este cap de serie numărul 1.
La Dubai se vor afla pe tabloul principal jucătoare de top precum Karolina Pliskova (3 WTA), Elina Svitolina (4 WTA), Belinda Bencic (5 WTA), Sofia Kenin (7 WTA) sau Aryna Sabalenka (13 WTA). În 2019, turneul din Emiratele Arabe Unite a fost câștigat de Belinda Bencic. Simona Halep s-a impus la ediția din 2015.
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.