Ashleigh Barty a trecut în doar 72 de minute de joc de Victoria Azarenka în optimile de finală ale turneului de la Cincinnati. Liderul WTA s-a impus în două seturi, scor 6-0, 6-2, calificându-se în sferturile de finală ale competiției.
În ciuda prestației bune a jucătoarei din Belarus, Barty nu i-a dat nicio șansă, oprindu-i parcursul de la Cincinnati. Aceasta a fost a doua partidă a australiencei după Jocurile Olimpice de la Tokyo, unde a fost eliminată în primul tur de Sara Sorribes Tormo, scor 4-6, 3-6.
La Cincinnati, liderul WTA a debutat în turul 2, unde a trecut de Heather Watson, scor 6-4, 7-6 (3).
US Open
Răducanu-Mania în SUA! U-lu-i-tor: Emma l-a depăşit pe Djokovic
15/09/2021 LA 09:52
În sferturile de finală ale turneului, Ashleigh Barty o va înfrunta pe Barbora Krejcikova, care a trecut în trei seturi de Garbine Muguruza, scor 6-1, 6-7 (5), 6-2.
US Open
Clasamentul pentru Turneul Campioanelor: Emma Răducanu, salt uriaș. Cum arată TOP 10
13/09/2021 LA 09:12