Novak Djokovic, în semifinalele Australian Open

Novak Djokovic a avut parte de un adevărat test împotriva favoritului numărul șase, Alexander Zverev, însă sârbul a reușit să câștige în cele din urmă pentru a se calfiica în semifinalele Australian Open.
Djokovic, care vrea să obțină al nouălea său titlu la AO, un turneu pe care l-a dominat în ultimii ani, a trecut peste o perioadă dificilă cu Zverev și l-a eliminat pe german pentru a-și programa o întâlnire cu rusul Aslan Karatsev, venit din calificări.
BNP Paribas Open
"Revoluția de la Indian Wells". Toți favoriții eliminați înaintea semifinalelor
ACUM 20 MINUTE

Game, set & meci Aslan Karatsev! Parcursul formidabil al rusului continuă la Melbourne

Parcursul formidabil al lui Aslan Karatsev continuă la Australian Open! "Arma secretă a Rusiei", așa cum l-a denumit Daniil Medvedev la ATP Cup, s-a calificat în semifinale la Melbourne după ce a trecut de Grigor Dimitrov, scor 2-6, 6-4, 6-1, 6-2, la capătul unui meci care a durat două ore și 27 de minute de joc. Karatsev a scris astfel istorie la primul turneu de Grand Slam al anului, fiind primul jucător din Era Open care ajunge în penultimul act al unui turneu major la debut.
În plus, premiul pentru primul semifinalist la Australian Open este de-a dreptul încântător:
Aslan Karatsev câștigă și setul al treilea, scor 6-1, după 28 de minute de joc. Dimtirov are probleme medicale și a cerut deja intervenția medicilor în afara arenei.
Aslan Karatsev egalează la seturi după ce-și adjudecă manșa secundă, scor 6-4, după 55 de minute de joc! Excelent set făcut de rus!
Grigor Dimitrov câștigă primul set al întâlnirii cu Aslan Karatsev, scor 6-2, după 34 de minute de joc.
Grigor Dimitrov începe la serviciu meciul din sferturile de finală!
Următorul meci la Melbourne va debuta la ora 6.00, în direct pe Eurosport 1 și Eurosport Player.

Game, set & meci, Naomi Osaka! Nipona, victorie clară în sferturile de finală

Naomi Osaka s-a calificat în semifinale la Australian Open 2021 după ce a trecut clar de Su-Wei Hsieh, prezentă în premieră în sferturi la Melbourne. Japoneza a trecut de taiwaneză la capătul unui meci care a durat o oră și 8 minute, scor 6-2, 6-2.
Naomi Osaka își adjudecă în mod clar primul set al întâlnirii, scor 6-2, după 37 de minute de joc.
Naomi Osaka obține primul break al meciului din sferturi, la scorul de 2-1.
A început meciul dintre Naomi Osaka și Su-Wei Hsieh din sferturile de finală! Japoneza înceăe la serviciu.

Transmisiunile Eurosport în cea de-a noua zi de concurs la Australian Open

O ofertă imbatabilă pentru un tenis care întoarce capete. Aplicația Eurosport Player la 0,99€ pentru o lună.
Indian Wells
Indian Wells | Taylor Fritz, victorie dramatică în fața lui Alex Zverev! Rezumatul partidei
Indian Wells: Rezumatul unui succes mare realizat de Basilashvili împotriva lui Tsitsipas