Antrenorul Simonei a vorbit deschis despre legătura puternică cu jucătoarea româncă, pe care de multă vreme o consideră parte din familie:
"Simona face parte din familia mea. În urmă cu 12 luni, m-am dus acasă și le-am spus copiilor că voi avea un an de pauză și voi petrece mai mult timp alături de ei. În acel moment, fiica mea a început să plângă. Mă gândeam că este fericită pentru veste, dar nu a fost deloc așa.
Era supărată că o părăseam pe Simona. Cam asta înseamnă ea pentru familia mea.", a povestit Darren Cahill.
US Open
Emma Răducanu le-a transmis românilor, prin bunica sa, un mesaj impresionant
IERI LA 12:43

Simona Halep, în "sferturile" de la Australian Open

Simona Halep, cap de serie numărul 4 la Australian Open, s-a calificat în sferturile de finală ale competiției după ce a învins-o la mare luptă pe Elise Mertens, locul 17 WTA, scor 6-4, 6-4, la capătul unui meci care a durat o oră și 38 de minute de joc. În continuare, sportiva noastră o va întâlni la Melbourne pe câștigătoarea partidei dintre Anett Kontaveit (31 WTA) și Iga Swiatek (56 WTA).
Simona s-a calificat pentru a patra oară în carieră în sferturile de finală la primul turneu de Grand Slam al anului. În primul tur, sportiva noastră a trecut de Jennifer Brady, iar în turul secund s-a impus în fața britanicei Harriet Dart. În turul trei, Simona a învins-o pe Putintseva. Important de menționat este că Simona nu a cedat niciun set până în această fază a competiției și și-a crescut nivelul de joc treptat de la meci la meci.
Toate meciurile de la Australian Open 2020 vor putea fi urmărite pe Eurosport Player. Cele mai interesante dispute vor fi transmise în exclusivitate pe programele Eurosport și vor avea acoperire și pe eurosport.ro. Vodafone este sponsorul transmisiunilor Eurosport de la turneele de tenis de Grand Slam. Urmărește Australian Open pe Eurosport, acasă prin canalele din grila UPC sau oriunde, pe mobil, prin Vodafone TV.
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia. Rămânem deschiși negocierilor fair play cu Telekom, purtate cu bună credință.
US Open
Clasamentul pentru Turneul Campioanelor: Emma Răducanu, salt uriaș. Cum arată TOP 10
13/09/2021 LA 09:12
US Open
"Le-am zis de atunci <Tăceți naibii din gură>!". Navratilova îi ia apărarea Emmei Răducanu
13/09/2021 LA 08:28