În cele ce urmează vom urmări desfășurarea evenimentelor de la Australian Open din ziua a treia de concurs.
  • Rafael Nadal s-a calificat în turul al treilea după o victorie categorică în fața argentinianului Federico Delbonis (6-3, 7-6, 6-1)
  • Nick Kyrgios s-a calificat după ce l-a învins în patru seturi pe francezul Gilles Simon (6-2, 6-4, 4-6, 7-5).
Australian Open
Simona Halep, inclusă în TOP 5 cele mai spectaculoase momente de la Australian Open 2021
25/02/2021 LA 12:39
  • Pierre Hugues Herbert a revenit după ce a fost condus cu 2-0 la seturi pentru a-l egala pe David Goffin. Belgianul s-a impus însă în decisiv și merge mai departe.
  • Gael Monfils s-a calificat după o victorie dificilă împotriva lui Ivo Karlovic (4-6, 7-6, 6-4, 7-5).
  • Andrey Rublev (nr. 16 mondial) merge și el mai departe la Australian Open după o victorie în trei seturi (6-2, 6-3, 7-6) în fața lui Yuichi Sugita.
  • Alexander Zverev s-a calificat în turul trei la Australian Open după ce l-a învins pe Egor Gerasimov, scor 7-6, 6-4, 7-5, după două ore și 20 de minute de joc. Pe Rod Laver Arena urmează meciul Simonei Halep, de la ora 10.
  • Dominic Thiem s-a calificat în turul trei la Australian Open după ce l-a învins pe Alex Bolt, scor 6-2, 5-7, 6-7, 6-1, 6-2.
  • Iată o galerie foto cu unele dintre cele mai tari imagini de până acum de la Australian Open.

Slideshow

Cele mai tari imagini din ziua 4 la Australian Open

11 imagini

• Angelique Kerber s-a calificat în turul trei după ce a eliminat-o pe Priscilla Hon, scor 6-3, 6-2.
  • Irina Begu și Kristyna Pliskova au fost eliminate în primul tur al probei de dublu de către echipa formată din Krawczyk și Pegula, scor 3-6, 2-6.
  • Dominic Thiem conducea cu set și 5-3, însă favoritul gazdelor, Bolt, a revenit și și-a adjudecat manșa secundă.
  • Începe pe Eurosport 1 meciul dintre Alexander Zverev și Egor Gerasimov!
  • Daniil Medvedev, favorit numărul 4, s-a calificat în turul al treilea la Australian Open după ce l-a învins pe Pedro Martinez, scor 7-5, 6-1, 6-3, la capătul unui meci care a durat două ore și șapte minute de joc.
  • Karolina Pliskova s-a calificat în turul al treilea la Australian Open după ce a învins-o pe Laura Siegemund, scor 6-3, 6-3, după o oră și 27 de minute de joc. Cehoaica este neînvinsă în 2020.
  • Punct spectaculos reușit de Daniil Medvedev în meciul cu Pedro Martinez de pe Eurosport 2!
  • Chiar dacă plouă acum în Melbourne, ora de disputare a meciului Simonei nu va suferi modificări întrucât partida dintre ea și Harriet Dart va avea loc pe Rod Laver Arena, care dispune de acoperiș. Ora de start rămâne 10, ora României. Partida va fi în direct pe Eurosport 1.
  • Garbine Muguruza se califică în turul trei la Australian Open după ce o învinge pe Ajla Tomljanovic în trei seturi, scor 6-3, 3-6, 6-3.
  • Belinda Bencic, favorita nr. 6, s-a calificat în turul al treilea după ce a trecut de Jelena Ostapenko, scor 7-5, 7-5, după o oră și 42 de minute de joc!
  • Donna Vekic, a 19-a favorită de pe tabloul principal, s-a calificat în turul al treilea la Australian Open după ce a trecut de Alize Cornet, scor 6-4, 6-2, după o oră și 32 de minute de joc.
  • Echipele de voluntari Australian Open sunt pe terenuri și le pregătesc pentru acțiunea din ziua a patra de concurs.
  • O lovitură marca Jelena Ostapenko :))
  • Pe Eurosport 2 începe partida dintre Belinda Bencic și Jelena Ostapenko.
  • Pe Eurosport 1 începe meciul dintre Ajla Tomljanovic și Garbine Muguruza.
  • Am primit confirmarea faptului că nu vor exista meciuri pe terenurile fără acoperiș până la ora 3, ora României.
  • Situația actuală de la Melbourne...
---
Noaptea de tenis de cea mai bună calitate începe cu două dispute de pe tabloul feminin: Garbine Muguruza - Ajla Tomljanovic și Belinda Bencic - Jelena Ostapenko. După ce ne vom fi delectat cu tenisul spectacol al lui Kyrgios, cu evoluția solidă a lui Medvedev, cu posibilele surprize oferite de Zverev (doar la Roland Garros a ajuns mai departe de optimi) și cu așii lui Isner (a servit 46! în primul tur), toată atenția se va îndrepta spre Simona Halep.